شیلنگ هیدرولیک
 

شیلنگ های هیدرولیک از سه بخش اصلی ساخته می شوند :یک لوله داخلی که حامل سیال است که با یک غلاف سیمی وپارچه ای مقاوم سازی شده است و یک لایه بیرونی که حافظی است در برابر آب و هوا ,روغن و مواد شیمیایی .
شیلنگ های هیدرولیکی یا از قبل ساخته شده اند و یا بر اساس نیاز و مورد استفاده مشتری طراحی و به شکل سفارشی ساخته می شوند
عمر مصرف شیلنگ هیدرولیک :
عوامل مختلفی بر عمر مصرف یک شیلنگ هیدرولیک موثر می باشند از جمله : خم کردن بیش از حد شیلنگ ,چرخاندن و پیچ دادن شیلنگ ,خورد شدن و خراش دادن سطح محافظ و همچنین عوامل دیگری مثل گرما و سرمای بیش از حد و فشار ناگهانی و بیش از حد به شیلنگ می توانند بر روی عمر مصرفی شیلنگ تاثیر بگذارند.از جمله علامت هایی که نشان دهنده خرابی شیلنگ می باشند
وجود تاول و ترک خوردگی روی لایه محافظ بیرونی شیلنگ میی باشد که در صورت مشاهده باید اقدام به تعویض شیلنگ نمود .
کاربرد شیلنگ هیدرولیک :
شیلنگ هیدرولیک قادر به انتقال نیرو در جهات مختلف و یا در یک جهت می باشد
یک سیستم مکانیکی که شامل چرخ دنده ها,زنجیر ,قرقره و اهرم می باشد نیرویی را تولید می کند که این نیرو باید به بخشی در ماشین که به آن نیاز است انتقال یابد که برای این کار ازیک سیستم هیدرولیکی استفاده می شود زیرا سیالات نقش موثری در انتقال نیرو دارند .
نیرویی که به یک سر شیلنگ وارد می شود با ازدست دادن کمی از همان نیرو به سمت دیگر شیلنگ انتقال می یابد که البته یاز و طول شیلنگ بر روی افزایش و کاهش نیرو در سمت دیگر شیلنگ موثر است .
با استفاده ازشیلنگ های هیدرولیکی می توان نیروی بسیار زیادی را با سرعتی کم بوجود آورد که این امرموجب کنترل حرکات ماشین با دقت بیشتری می شود
یک پمپ هیدرولیک و یا یک کمپرسور ازطریق شیلنگ های هیدرولیکی می تواند قدرت زیادی را همزمان به دستگاه ها و ماشین های مختلف در سطح وسیعی انتقال دهد.
شیلنگ های هیدرولیکی براساس نوع ,سایز و اندازه شان دارای بازه های مشخصی از نیرو و حرارت می باشند که معمولا بر روی شیلنگ حک می شود.
شیلنگ های هیدرولیکی برای کار و حرکت ماشین آلات در فشار های بالا استفاده می شند که اگر در فشارهای بالا خوب عمل نکنند
آسیب های جدی را ایجاد می کنند :
1-حرکت شلاقی شیلنگ در اثر در رفتگی می تواند نیروی کشنده ای را به فرد وارد کرده و موجب مرگ او بشود
2-اغلب مایعات سیال در شیلنگ روغنی و سمی می باشند که می توانند بدون اشتعال موجب سوختگی پوست شوند و بافت های داخلی را تخریب کنند.
3- جریان موجود در شیلنگ می تواند الکتریکی باشد که دراین صورت ,در رفتگی و برخورد شیلنگ می تواند مجب شوک الکتریکی شود.
4- دررفتگی و پارگی شیلنگ می تواند موجب حرکت ماشین آلات شود.

   
آرشیو اخبار  
   
   

© Copy Right By www.hydroalborz-co.com | Design By Afra